Звернення до музейників України від Вікторії Лисенко, засновниці музею костюма та стилю 19 століття Victoria Museum

Leave a comment

Шановні пані та панове!

Я, Вікторія Лисенко, звертаюся до вас із закликом вже зараз формувати новий культурний спадок для того, щоб наші нащадки зростали сильними, незалежними людьми з міцною культурною базою, які знають свою історію та з повагою ставляться до історії і культури інших держав.

Ми бачимо, як знищення історичних фактів і артефактів, яке десятиліттями тривало в Росії призвело до виродження нації та формування зомбованої маси, яка нині нищить наші величні міста та культурні цінності України!

Вже сьогодні дії окупантів мають жахливі наслідки для нашої культури. Станом на 1 квітня до першого попереднього списку об’єктів, повністю або частково пошкоджених під час війни в Україні, увійшли 29 релігійних об’єктів, 16 історичних будівель, чотири музеї та чотири пам’ятники. Це говорить про тотальне дикунство та абсолютну безжальність до культури нашої країни.

Я глибоко переконана: ми, працівники культури, журналісти, та всі небайдужі люди мусимо по крихтах збирати будь-які нагадування про жах і несправедливість цієї війни для того, щоб у кожному місті України заснувати Музеї миру та більше ніколи не допустити попрання нашої історії, культури та землі!

Ми мусимо діяти просто зараз. Маючи досвід у створенні музею «з нуля», який всього за чотири роки здобув визнання в Європі та став номінантом на найповажнішу музейну премію Європи EMYA (Кращий музей року), я готова проконсультувати всіх, хто візьме на себе відповідальність у створенні Музею миру в своєму місті.

До мене вже звернулася за консультацією бізнес-вумен Лілія Панчева, з якою я проведу відкрите обговорення онлайн. Під час цієї зустрічі ми обговоримо питання важливості Музеїв миру, як відкрити музей з нуля та як організувати поток відвідувачів.

Запрошую всіх бажаючих долучитися до прямого ефіру в Інстаграмі, який відбудеться 6 квітня о 20.00 на сторінці @victorialysenko.