Таємні смисли: знаки чоловічого братства

23 серпня 2019 року в Victoria Museum відкрилася найнезвичайніша виставка з усіх попередніх – «Знаки чоловічого братства».

Експозиція містить близько сотні медалей, знаків і ювелірних виробів, що належали членам закритих, таємних товариств. Всі експонати – з приватної колекції В’ячеслава Лисенка.

Чому тема закритих товариств сьогодні стає особливо актуальною? Різні чоловічі братства існують вже сотні років, тут можна згадати і лицарські ордени, і масонські ложі з їх таємницями, що строго оберігалися. Але зовсім не про таємниці та зовсім не про масонів піде мова. Чоловічі цінності – сила і влада, мужність і благородство, доблесть і відвага, честь і слава як нагорода за звершення – відігравали важливу роль за часів перших чоловічих товариств-братств і залишаються такими до сьогодення.

Нова виставка відкриє значення знаків і символів, які мають під собою величезні контексти. Саме через знаки (їх часто називають медалями) відвідувачі зможуть відкрити для себе не дуже відому сторінку історії такого явища, як масонські ордени, дізнатися про складну ієрархію самого, напевно, закритого чоловічого братства. Його творцям вдалося об’єднати мільйони впливових людей у багатьох країнах із метою створення навколо себе кращого світу – більш чесного і більш гармонійного. А якщо це вдалося комусь, це можливо і повторити.

«Чому я вирішив показати свою колекцію в музеї саме зараз? Тому що вважаю – це приклад того, як люди, об’єднавшись, стають силою. Україна як ніколи потребує нашого об’єднання заради створення сильної держави», – говорить В’ячеслав Лисенко, підприємець та інвестор, співзасновник Young Business Club, член наглядової ради CEO Club Ukraine. І закликає, дивлячись на незвичайні експонати виставки, подумати про те, як ми можемо об’єднатися – вже для своїх ідей і досягнень.

Гості Victoria Museum, заснованого в травні 2017 року, зможуть ще більше розширити контексти – здійснити екскурсію по залах музею й ознайомитися з його колекцією одягу і прикрас Вікторіанської епохи, яка була часом промислового розквіту в Європі.