Нові експонати: історії життя у кількох рядках

Нові експонати: історії життя у кількох рядках

Новий експонат музею – це завжди нове відкриття та “уточнення” експозиції. Кожен експонат в музеї – це ланка одного ланцюжка. Сукня – демонструє смак і моду того часу, а також можливості її власниці. Взуття – може розказати не тільки про смак, а й про спосіб життя чи навіть про здоров’я колишніх власників… Ну а фото чи портрет – є документальним підтвердженням того, як носили речі, нині представлені в музеї. А іноді – бувають щасливі випадковості, коли портрети підписані рукою власника та можуть передати цілу історію життя.

Саме такі портрети опинилися в колекції Victoria Museum. Це – портрети подружньої пари, мешканців Франції, виконані у ХІХ ст. На зворотному боці портретів – хронологія життя цієї подружньої пари.

Зображена на портреті Марія-Луїза Піку народилася в Парижі 17 грудня 1814 року. Того ж року у містечку Муамло, в родині Жана Реде і Марії Бернар, народився її майбутній чоловік – Олександр Реде. 23 січня 1841 року пара одружилася та прожила разом понад 20 років.

Виходячи з записів на зворотному боці портретів, мешкало подружжя в Парижі (8е),на вул, Сент-Оноре, 416. Нині за цією адресою зберіглися історичні будівлі, щоправда, розташовані в них окрім квартир – модні бутіки, також маркери свого часу…