Весільна сукня House of Worth, 1903-1904

Перлина Victoria Museum, унікальний експонат haute couture. Це вінчальна сукня від House of Worth – першого в історії будинку моди, створеного Чарльзом Фредеріком Уорт в 1858 році в Парижі.

Цей вишуканий наряд виконаний з шовкового атласу дюшес і шовкового тюлю. Спідницю прикрашають букетики ручної роботи, виготовлені з воску. Вони зображують флердоранж (від французького «квітка апельсина») – білосніжні квіти помаранчевого дерева сімейства цитрусових. Ці квіти символізували дівочу цноту і були традиційною частиною весільного вбрання нареченої, у вигляді вінка або ж весільного букета.

Колишній власник сукні – Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

На бирках сукні і нижньої спідниці є порядковий номер колекції Museum of Modern Art, за яким можна встановити прізвище першої замовниці. Ми постараємося зробити це найближчим часом.

Сантюр (тасьма) корсажа підписаний логотипом «House of Worth». Тільки одну цю бирку вже можна представляти в музеї, адже це був перший в історії будинок моди.