Про музей

Victoria Museum – музей костюма та стилю, заснований у 2017 році приватною колекціонеркою Вікторією Лисенко. Відкриваючи музей, Вікторія Лисенко прагнула створити прекрасний, ідеалістичний світ, сповнений краси, натхнення та кращих надбань дореволюційної епохи. Цей музей – про людей, які пишалися своїм походженням, своїми предками, належністю до давнього роду. Музей налічує понад 1200 автентичних експонатів 19-го століття, серед яких – одяг, взуття, аксесуари, дорогоцінності та звичайні побутові речі, якими користувалися мешканці тогочасної України та Європи – загалом.

Музей відображає стиль Європи того часу: Belle Époque, Срібного віку, Едвардианської епохи, Вікторіанської епохи, Золотого віку… Самі назви цих епох переносять нас у красивий, буремний світ, де економічні та культурні підйоми та занепади країн змінювали один одне. Наслідком цих змін ставали неймовірні відкриття, створювалися витвори мистецтв, виникали нові модні силуети тощо. Технологічний прогрес із шаленою швидкістю захоплював світ, змінюючи назавжди його обличчя.

За якихось кілька десятків років кринолін і корсет зникли зі шпальт модних журналів, натомість – з‘явилися знайомі нам нині плавні лінії та вільні силуети. Зберігати зображення стало можливим не тільки за допомогою малюнку, а й на фото, ба більше – на відео камеру. А електрифікація взагалі кардинально змінила всі сфери життя. Вдосконалення, інтелектуальні надбання, шалений розвиток… Це – обличчя епохи. Та кожної окремої людини, що представляла цю епоху. 

Музей є віддзеркаленням того, як швидко змінюється не тільки мода, а й сама людина, зокрема – жінка. Адже шлях, яким крокує жінка по життю – шлях злетів і падінь, зіркових звершень і карколомних розчарувань, неймовірних відкриттів і невиправних помилок. Саме тут можна відчути волю жінки до краси, жагу до життя у всіх його проявах – материнства, подорожей, самоідентифікації, прийняття змін, особистісної трансформації, лідерства…  Victoria Museum – музей однієї персони, Вікторії Лисенко, яка пройшла свій неймовірний шлях від дівчинки зі звичайної родини до успішної бізнес-леді та власниці місця елітарного дозвілля – музею. Читати книгу “Шлях до Victoria Museum”