ВИСТАВКА СЮЖЕТНИХ ВІЯЛ ХІХ СТОЛІТТЯ «Любов і природа: вишуканий еліксир здоров’я»

ВИСТАВКА СЮЖЕТНИХ ВІЯЛ ХІХ СТОЛІТТЯ «Любов і природа: вишуканий еліксир здоров’я»

11 травня відкрилася виставка «Кохання та природа – вишуканий еліксир здоров’я» – присвячена сюжетним віялам із колекції Victoria Museum. Сюжети віял – ніжні пасторалі та традиційні салонні вечори, на яких змальовано дозвілля аристократії і їхніх підданих.

Науково доведено, що радість від споглядання прекрасного, – оздоровлює не тільки душу, а й тіло. Історії, написані на віялах, – збагатять буденність, яку на тривалий час позбавили яскравих вражень. Глядачі сповняться натхненням і легкістю, адже перенесуться у прекрасний світ, де панує краса природи та почуттів.

В експозиції представлені 22 віяла 18-20 сторіччя. Експонати відрізняються різноманітністю техніки виконання. Серед них – ті, що виконані у техніці літографії. Це говорить про їхню популярність свого часу, адже виготовлялися вони певним тиражем. Віяла з пір’я з тонким малюнком фарбою, – особливо цікаві своєю складною технікою виконання, адже для їх створення використовувалися тисячі дрібнесеньких пір’їнок.
Особливо цінні авторські віяла, розмальовані вручну, на яких вказане ім’я автора.

Віяла були незамінним аксесуаром дам минулих епох, адже відігравали не тільки практичну роль, а й водночас – були аксесуаром і способом спілкування. Тож і на виготовлення віял йшло чимало сил і фантазії їх авторів. Представлені на виставці експонати створені з різних цінних матеріалів: з надтонкого пергаменту, оздоблені золотом, слоновою кісткою, тендітним мереживом, тощо.