Десята виставка

Десята виставка

Леся Українка – Лицарівна Belle Epoque

23 лютого – 20 березня 2021 року

В Victoria Museum відкрилася виставка «Леся Українка – ліцарівна Belle Epoque» до 150-річчя від дня народження видатної поетеси. Експозиція створена спільними зусиллями засновниці музею Вікторії Лисенко і історика моди Мирослава Мельника.

“Леся Українка – дуже глибока, яскрава, сильна особистість, але її образ в наших уявленнях шаблонний і сплющений. Коли ми створювали виставку, головним завданням було додати глибший обсяг її образу. Через європейську моду Belle Epoque ми хотіли показати, що Леся Українка – фігура світового масштабу, чий образ відповідає іконам стилю 19-го століття “, – розповів Мельник.

 

За словами Лисенка, виставка створювалась, щоб показати, що Леся – не тільки символ України, а перш за все звичайна жінка: “Коли ми дивимося на видатної людини як на міф, він починає нас обманювати. Коли ми дивимося на видатної людини, але бачимо його емоції, переживання, страждання і сумніви, починаємо усвідомлювати, що ми теж здатні зробити щось видатне “.

В експозиції представлено понад 20 експонатів епохи, в якій жила і творила Леся Українка. Серед них є унікальні речі – костюм статського радника, яким був батько Лесі, Петро Косач, плаття з пелериною, аналогічне тій, що була в гардеробі матері поетеси Олени Пчілки.

Крім цього, тут можна побачити мереживне плаття, в якому Леся могла прогулюватися біля моря; блузи, подібні до тих, які вона могла б надягати на роботу; наряд, в якому легко можна уявити її в суспільстві подруги Ольги Кобилянської.

 

Також серед експонатів є предмети, якими могла б користуватися поетеса. Зокрема, кришталевий набір для письма; дзеркальце; чудовий парасольку з вишуканим шовковим куполом – важливий атрибут панянок кінця 19-го століття.

Доповнюють експозицію фотографії Лесі Українки та її листи, рядки з яких озвучені в аудіогід.