Інтерв’ю Вікторії Лисенко

Інтерв’ю Вікторії Лисенко

У цьому розділі можна більш детально прочитати інформацію на теми, пов’язані з Victoria Museum.

Чому ви вирішили пов’язати своє життя саме з музейною справою?

Тому що інакше я не могла. У 2014 році почалася війна, і я не знала, як можу допомогти країні з цим впоратись. І тоді вирішила, що потрібно, на противагу, створити щось таке, що буде давати людям нові сенси життя, красу. До цього у мене вже був багатий досвід подорожування, в кожній країні я ходила до музеїв, щоб отримати уявлення про історію та культуру, і переконана, що, дійсно, саме краса врятує наш світ. Моє бажання не відразу стало ідеєю музею, але я розуміла, що це буде культурний простір у середмісті Києва, де люди зможуть потрапити в світ краси та знайти «примирення» з власною історією.

Повне інтерв’ю–>

Ваші плани на майбутнє?

У мене є три ідеї, які я дуже хочу реалізувати. Перша ‒ створити Зал перших леді України (таке, до речі, є в усьому світі). Оскільки дружини всіх українських президентів живі, можна попросити у них для експозиції костюми з інавгурації або будь-якого іншого офіційного заходу. Впевнена, що навіть тим, хто байдужий до політики, така виставка буде цікава. Разом із тим, я з самого початку розуміла, що подібний «офіційний» проект може бути реалізований тільки державним музеєм. Тому запропонувала свою ідею разом із детально розписаним поетапним планом Національному музею історії України, а сама з задоволенням взяла би в ньому участь як консультант. Не сумніваюся, що все це можна зробити гідно, красиво, шанобливо, підкресливши місію перших леді, показавши, як нелегко бути дружиною президента, представивши історії цих жінок як частину історії нашої країни.

Друга мрія ‒ зробити зал Євробачення. Вєрка Сердючка, Руслана, Джамала, Тіна Кароль ‒ у всіх були приголомшливі костюми! І це теж слава України, слава наших виконавців і наших дизайнерів, які розробляли і шили ці чудові наряди!

А ще я б дуже хотіла влаштувати виставку костюмів Євгенії Мірошниченко. Ця співачка гідна того, щоб про неї говорили, як про Марію Каллас або великого Карузо. Я пам’ятаю її з дитинства; коли по радіо лунав її голос, моя бабуся завжди говорила: «Як вона співає…» Оперна співачка, яка зуміла закохати в класичну музику простий народ! Але поки це все мрії та проекти.

Повне інтерв’ю–>