Третя виставка

Третя виставка

Скромна розкіш минулої епохи

28.02.19 — 20.04.2019

Третя виставка музею присвячена прикрасам 19-го та початку 20-го століть. У цей період ювелірна справа набула небаченого розквіту. Зросли поставки срібла в Європу завдяки відкриттю нових копалень у Північній Америці та Австралії.

До того ж у суспільстві сформувався середній клас, тож попит на прикраси був високий. Прикраси середнього класу вражали різноманіттям ‒ сережки, брошки, браслети відображали смаки та вподобання їх власниць.

У цей період конкуренцію дорогоцінним металам складають сплави із золотим покриттям, сапфіри й рубіни замінюють напівкоштовним камінням. Тон тут задає королева Вікторія, якій наслідують усі модниці того часу.

Обираючи аксесуари для експозиції, ми не мали на меті вразити глядача розкішними предметами, доступними лише царським особам та аристократичній верхівці.

Набагато важливішим для нас було показати те, що могли дозволити собі звичайні городянки та мешканки глибинки, представниці середнього класу й незаможні дівчата.

Сережки, брошки, браслети або будь-які інші аксесуари, що представлені в музеї, можна розглядати в різних контекстах: як твори декоративно-прикладного мистецтва і як зразки промислового виробництва, як пам’ятні або статусні речі і як важливі деталі, які завершують образ або створюють необхідний акцент ‒ колірний, стильовий, смисловий.

Усі експонати виставки зібрані в третьому каталозі музею.