Відкриття Victoria Museum

Відкриття Victoria Museum

Перша виставка «Столична мода 18-19 століття. Кіно та артефакти» з фондів приватних колекцій України

     Урочисте відкриття Victoria Museum відбулося 30 травня 2017 року в історичній будівлі, розташованій у Бутишевому провулку, 23 (раніше — провулок А.Іванова)

 Вікторія Лисенко як засновниця музею і кураторка першої виставки розрізала червону стрічку і оголосила музей відкритим у присутності спеціальних гостей — Рене Пфістер (Велика Британія), Лади Умштеттер (Швейцарія), іменитих українських музеєзнавців і мистецтвознавців.

Офіційну вітальну частину на дружній основі відкрив відомий телеведучий Григорій Решетнік. Він надав слово для вітальної промови Вікторії Лисенко. Вона подякувала всім за участь у такій особливій події в її житті і, як вона сподівається, житті Києва, а також запевнила, що докладе всіх зусиль, щоб музей став популярним.

Вікторія висловила подяку щедрим приватним колекціонерам, які з легкістю і довірою передали цінні експонати до музею на час виставки, що тривала до середини серпня. Серед них — Олексій Шереметьєв («Музей Шереметьєвих»), Віталій Дорохов, Тетяна Дмитренко, Галина Кокоріна, Вікторія Гресь.

   Засновниця Victoria Museum також подякувала Київському національному університету технологій та дизайну за надання реплік історичних костюмів із музею вишу. Особливу подяку Вікторія Лисенко висловила Музею історії України в особі генеральної директорки Тетяни Сосновської за безмежну довіру в наданні експонатів державного музею приватному для експонування.

    В експозиції також була представлена колекція Victoria Museum із семи унікальних костюмів середини — кінця 19-го століття.

     З вітальними промовами також виступили Ренне Пфістер, у якої Вікторія Лисенко пройшла інтенсивне навчання і стажування в сховищах Музею Вікторії та Альберта, персональна консультантка Вікторії Лисенко з Великої Британії Беніта Вейкфілд, в якої за плечима значний досвід роботи в театрі, директорка музею зі Швейцарії Лада Умштеттер, що відзначила роль приватних музеїв у розвитку культури й музейної справи, а також висловила захоплення побаченим, генеральна директорка Музею історії України Тетяна Сосновська, мистецтвознавиця й кандидат технічних наук Галина Кокоріна, кандидат історичних наук і авторка книг Оксана Косміна, мистецтвознавця Наталія Дмитренко, що представляє колекціонерів Тетяну Дмитренко та Віталія Дорохова.

     Урочисте відкриття відвідали журналісти телеканалу «Інтер» та інших ЗМІ, блогери.

     Атмосфера події була насичена спілкуванням: коментарями, інтерв’ю, обговоренням музею та виставки. Також гості активно освоювали фотозони.

     В кінці вечора Вікторія висловила вдячність кожному з гостей, ТВ і пресі, компанії In Vino і команді, що допомогла створити таку яскраву і пам’ятну подію, яка, ми впевнені, увійде в історію не тільки Києва, а й України.